Malaga Górska z Polanicy!

Malaga Górska z Polanicy!

28 czerwca, 2020 0 By oldboy

Piwko widoczne na zdjęciu otrzymałem w prezencie, a zdobył je dla mnie kolega, jak za dawnych czasów – nieomal „spod lady,” ponieważ ciężko je dostać, chociaż na stronie browaru jest lista 14-tu punktów, w których można kupić piwo z Browaru Korona Sudetów.

Ale dzięki Maćkowi miałem przyjemność skosztować Malagi Górskiej, natomiast Piernik Zdrojowy, który również otrzymałem, musi jeszcze odrobinę poczekać. Co mogę powiedzieć o Maladze? Może tyle, że gdyby Harnaś spróbował tego piwa, pociąłby się własną ciupagą ze złości, a Żubr waliłby głową w drzewo z zazdrości.

No dobrze, to piwa w innym stylu, ale takie skojarzenie mi się nasunęło, gdyż ujmujące za serduszka reklamy, permanentnie powtarzane, dzień po dniu, wchodzą w łepetynę nawet, gdy po takie piwo nie mamy zamiaru sięgnąć, lecz jeśli damy się na nie namówić, to za nic nie możemy skojarzyć tego, co widzimy w reklamie, z tym co pijemy!

Malaga Górska, to piwo w stylu Weizen Bock o wyczuwalnym aromacie śliwkowo – rodzynkowym, lecz nienachalnym. To miły posmak śliwek – wyraźny, ale stonowany. Do tego dochodzi ciemno bursztynowa barwa oraz piana, nie znikająca zaledwie po kilku sekundach jakie upłynęły od nalania, ponieważ tą pianką znacznie dłużej można się nacieszyć!

Ekstraktu w Maladze jest 16,5%, natomiast alkoholu 7% Piwo mocne, ale bardzo przyjemnie się pije.

Browar Korona Sudetów z Polanicy Zdrój, działa obecnie na zasadach browaru kontraktowego, ale właściciele pracują nad tym, aby warzyć oraz rozlewać piwo u siebie. Dlatego trzymam kciuki, bo w tym jednym piwie wyczułem potencjał, piwowarski talent oraz chęć warzenia znakomitego piwa, co wielu rzemieślników stawia na pierwszym miejscu.

Strona browaru > http://koronasudetow.pl

Fanpage > https://www.facebook.com/browarkoronasudetow

Oldboy65