Albicla.com podmuchem wolności?

Albicla.com podmuchem wolności?

21 stycznia, 2021 Off By oldboy

Wczoraj wystartował polski portal społecznościowy Albicla.com i uważam, że jest to bardzo dobra wiadomość. Nie wiem co z tego w przyszłości będzie, bo dzięki zmowie gigantów, można powiedzieć – udupiono amerykańskiego Parlera, pod pretekstem umieszczania na tym portalu społecznościowym, zrzeszającym kilka milionów użytkowników, niewłaściwych treści. Ale tak naprawdę chodziło o to, że zgromadził on sporą grupę zwolenników Donalda Trumpa, których trzeba było uciszyć.

Można nie lubić tego faceta za wygląd, za to, co robił jako biznesmen, albo za jego prezydenturę, ale nie powinniśmy przeoczyć faktu, którym było zablokowanie jego konta na Twitterze, pod pretekstem podburzania do buntu! Co nie było prawdą, według informacji do których dotarłem. A to, iż pan Donald Trump głosił, że wybory zostały sfałszowane, miało swoje podstawy. Miał prawo tak sądzić, bo na przykład multimilioner Michael Bloomberg wydał dziesiątki milionów dolarów na spłaty grzywien za kolorowych mieszkańców Florydy, skazanych za rozmaite przestępstwa i wykroczenia, aby w zamian za to, mogli głosować na Joe Bidena. Czy nie jest to jawne kupowanie głosów? Amerykańska demokracja sięgnęła dna! Nie inaczej. To się dzieje naprawdę.

Mnie, jako mało znaczącego obywatela Świata, martwi fakt, że ogromny wpływ na to, co robimy i w jaki sposób myślimy, ma zaledwie kilkudziesięciu ludzi będących właścicielami największych społecznościowo – medialnych korporacji. Ktoś nie posiadający profilu na Facebooku lub Twitterze, może nie wyczuwać niebezpiecznej tendencji, zmierzającej do zawładnięcia światem przez niewielkie grono wpływowych ludzi, usiłujących kształtować świat według własnych upodobań i przekonań. Zupełnie nie liczących się ze zdaniem większości ludzi na ziemi. Prawda jest taka, że świat przeniósł się do Sieci i nawet jeśli wszyscy, w realnym świecie stąpamy nogami po ziemi, poruszając się na niewielkim obszarze, to głowami jesteśmy właśnie w tamtym – wirtualnym świecie o globalnym zasięgu, a przynajmniej przebywa tam większość z nas!

A co z platformą Albicla? Czy giganci jej nie wykończą? Czas pokaże. Oni mają swoje sposoby na likwidowanie niewygodnej konkurencji. wystarczy, że zrobią to, co z amerykańskim Parlerem (link poniżej) i prezydentem Trumpem.

Nie jestem zwolennikiem byłego, amerykańskiego prezydenta, bo niby co mi do tego, żyję w Polsce. Dlatego teoretycznie to, co dzieje się w USA powinno mnie nie obchodzić. Ale my Polacy nie żyjemy na innej planecie, w odległej o miliony lat świetlnych galaktyce, aby uważać, że to, co dzieje się w jednym z liczących się mocarstw na naszej planecie, nie będzie miało na nas wpływu. Ameryka to nie mikroskopijne Dżibuti, albo Togo i o tym należy pamiętać. To, co dzieje się w USA, Chinach, Rosji i coraz potężniejszych Indiach, ma i będzie miało większy lub mniejszy wpływ na życie w innych rejonach świata. Jeśli ktoś myśli, że tak nie jest, to znaczy, że jest bardzo naiwnym człowiekiem.

Ale czy powinniśmy się tym przejmować? Właściwie nie ma sensu, bo każdego dnia, każdy z nas walczyć o własny byt, o to, co tu i teraz. Warto jednak wiedzieć, co dzieje się gdzieś dalej. Niby bardzo daleko, lecz niezbyt daleko. Przykładem tego, że na nasze życie może mieć wpływ to, co powstało tysiące kilometrów dalej, jest obecny wirus. Dokładnie tak samo wygląda ludzkie myślenie, przemieszczające się jak wirus w przestrzeni. Zobaczcie – Komunizm powstał w Europie, a pomijając inne kraje, tylko w odległych Chinach poczynił ogromne spustoszenie. W tym kraju, wskutek szerzenia komunistycznej myśli zginęły dziesiątki milionów niewinnych ludzi!

„Nie będzie na nim cenzury oraz blokowania kont – praktyk, które dotychczas obserwowaliśmy na Facebooku, Twitterze, Instagramie i innych platformach” – pisze na swojej stronie o portalu Albicla.com – niezalezna.pl

Mam wątpliwości dotyczące tego, czy możliwe jest powstanie wpływowego portalu społecznościowego, niezależnego od polityki i politycznych nacisków, ale warto próbować. Czas pokaże jaka będzie Albicla. Czy portal się rozwinie, umrze śmiercią naturalną, czy możni tego świata wypędzą go z Sieci. W końcu dopiero zadebiutował. Ja w każdym razie będę jego rozwój obserwował.  

Oldboy65

Ps. Jeśli ktoś twierdzi, że w sprawie Parlera jest wszystko w porządku, bo głoszono na portalu nieodpowiednie treści, na przykład namawiano do ataku na Kapitol, to niech sobie przypomni; czy na innych portalach nie zdarzały się przypadki nakłaniania do przemocy? Ale nikt takich portali nie blokował, ani nie zamykał.

„Odegrali to nonszalancko”. Szef Parlera o blokadzie ze strony Big Tech >>> https://www.tvp.info/51842691/odegrali-to-nonszalancko-szef-parlera-o-blokadzie-ze-strony-big-tech

Albicla.com. Wystartowała „polska odpowiedź na Facebooka”  >>> https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wystartowala-albiclacom-polska-odpowiedz-na-facebooka/bwm3730,79cfc278

Michael Bloomberg wyciągnął z więzienia tysiące skazańców, żeby mogli zagłosować na Bidena >>> https://www.wsensie.pl/swiat/36020-michael-bloomberg

Tim Cook wyjaśnia, dlaczego usunięto Parler z App Store >>> https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/tim-cook-wyjasnia-dlaczego-usunieto-parler-z-app-store/pjkylqz