Kosmiczny meteoryt, czy polny głaz?

Kosmiczny meteoryt, czy polny głaz?

3 maja, 2021 Off By oldboy

Meteoryt??? Jeszcze ciepły był, gdy podczas pierwszomajowego spaceru trafiliśmy na niego. Teraz ostudzony majowym deszczem, pewnie zimny jest jak głaz. Ale nie ma co dociekać tego – głaz, czy meteoryt? Najważniejsze że przedmiot ten znalazł swoje miejsce na ziemi i z jednej strony ładnie prezentuje się na polu, przyciągając swym kamiennym wdziękiem takich domorosłych fotografów jak ja, a z drugiej skutecznie utrudniając prace polowe rolnikom…

Po wielu latach doczekałem się wolnego majowego weekendu i takie coś – deszcz! Ale nie będę narzekał, ponieważ przewidując niekorzystną, pogodową aurę – weekend rozpocząłem dzień wcześniej udając się po pracy w pobliskie góry. Pierwszego maja poszedłem z Żoną na spacer po okolicznych polach. Drugiego dokończyłem czytać fascynującą opowieść Andrzeja Mellera o Wietnamie, wsłuchując się w dźwięk spadających kropel deszczu na blaszany parapet, a dzisiaj zrobiłem mocny trening z którego wracałem, żegnany mizernym majowym śniegiem, jaki dopadł mnie w lesie.

Patrząc dwa dni wcześniej na liczne kamienie, a nawet głazy, rozsiane na pobliskich polach, jakby ktoś je celowo tutaj porozrzucał, przypomniało mi się ciekawe powiedzenie, które usłyszałem wiele lat temu:

Rzekł człowiek do kamienia: „Mógłbyś być bardziej ludzki” A kamień mu odpowiedział: „Na to jestem jeszcze trochę za miękki”

Oldboy65