Szczypta Dyblika – Imponderabilia

Szczypta Dyblika – Imponderabilia

27 maja, 2021 Off By oldboy

Pan Lech Dyblik jest jak szczypta ostrej papryki nadającej pikantności każdej potrawie!

Tak jak powyżej napisałem – odbieram role tego aktora, które nie są pierwszoplanowe, a często nawet nie drugoplanowe, lecz wnoszą to coś, do każdego filmu w którym występuje. Czy aktor grający mniej istotne role, niczego nie osiągnął? Warte zastanowienia. A jak jest z nami? Jak odnajdujemy się w naszych życiowych rolach? Każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu ma jakąś rolę w życiu do odegrania. Może komuś wydawać się, że banalną, epizodyczną, małowartościową, albo całkiem bez wartości.

Ale spójrzcie na to z tej strony: czym jest w dziejach Wszechświata rola jaką odegrał wielki cesarz Francuzów Napoleon, albo jeszcze większy władca Aleksander Wielki, lub krwiożerczy Stalin??? Zgoda – na obszarze którym władali, dokonali istotnych zmian, mających wpływ na los wówczas żyjących ludzi, a nawet następnych pokoleń. Ale w dziejach Wszechświata ich działalność była tak samo niezauważalna i nieistotna jak to, co przez całe życie robi każdy z nas.

Dlatego powinniśmy być dumni z tego, co osiągnęliśmy, nawet jeśli jesteśmy szeregowym pracownikiem dyskontu spożywczego, kierowcą rozklekotanej ciężarówki, albo sprzedawczynią ziemniaków na bazarze, a nie zamartwiać się tym, że inni to zrobili karierę! Tym że coś w życiu osiągnęli, ponieważ są bogaci, znani, lubiani, albo i nie. Ale się o nich mówi. Bo gdzie jest napisane, że musimy cokolwiek w swoim życiu osiągać? No gdzie???

Pisząc to nawiązuję do wywiadu do obejrzenia którego zachęcam. Tą ciekawą rozmowę z aktorem znajdziecie na kanale YT – Imponderabilia. Dla mnie to, czego dowiedziałem się o życiu aktora oraz o jego podejściu do życia, było miłym zaskoczeniem, ponieważ pana Lecha znałem tylko z filmowych epizodów, a okazuje się, że jest on ciekawym, złożonym oraz bardzo interesującym człowiekiem, a drugoplanowe role, to tylko wycinek jego działalności.

Oldboy65