Zajebiście świeża ryba!

Zajebiście świeża ryba!

21 czerwca, 2021 Off By oldboy

Wow! Zdjęcie paragonu. Oszołamiająca kwota! 85zł, 128 zeta, albo 176zł i ostra dyskusja na fejsie. 3575 lajków! Zbulwersowany tłum przysłowiowych Januszy, dymanych z kasy na wakacjach przez krwiożerczych restauratorów. 1875 komentarzy napisanych przez wstrząśniętych odbiorców i dzięki „kontrowersyjnemu” paragonowi zasięg posta poszybował w kosmos! Tym samym czyniąc nikomu nie znanego blogera, albo innego użytkownika portalu społecznościowego – jednodniowym celebrytą.  

Ja tymczasem podążam swoją drogą, a dokładnie wydeptaną przez siebie ścieżynką. Dlatego nie będzie zdjęcia paragonu, narzekania, że drogo, niesmacznie itd., ponieważ skłamałbym okrutnie! Bo tam gdzie stołowaliśmy się podczas naszego pobytu w Beskidzie Małym i Żywieckim, było smacznie i w rozsądnych cenach.

Szaszłyk u Putina widoczny na zdjęciu przywalony jest frytkami, ale był świeży i smaczny.

Na pierwszy ogień pójdzie Karczma u Putina w Międzybrodziu Żywieckim ul. Beskidzka 8. Byliśmy tam dwa razy na grillowanym pstrągu w polskich ziołach, kwaśnicy na świńskim ryjku i szaszłyku z karczku. Wszystko było świeże, pyszne i szybko podane, a ceny przystępne.

Na pytanie jednego z klientów, czy serwowana tam ryba jest świeża, kelner odpowiedział: „Zajebiście świeża ryba!” Co osobiście mogę potwierdzić.

Kwaśnica z Widokiem – tak nazwałbym to danie serwowane w Schronisku PTTK na Wielkiej Raczy

Podczas kilkugodzinnej wędrówki na Wielką Raczę, docierając do schroniska > http://wielka-racza.pttk.pl położonego na szczycie 1236 metrowej góry, skosztowałem serwowanej tam kwaśnicy. Smakowała wybornie po kilkunastu kilometrach marszu w upale. Tym bardziej, że widok przed sobą miałem przepiękny, złożony z pobliskich beskidzkich grzbietów oraz nieco dalszego pasma Małej Fatry z charakterystycznym Wielkim Rozsutcem. W takich warunkach moja ocena kwaśnicy może być odrobinę nieobiektywna.

Pizza zbójnicka z Pizzerii Napolitana w Jeleśni była pyszna, a lane wino jeszcze lepsze!

Następnego dnia wracając z Pilska, gdy trochę ochłonęliśmy po upalnej, górskiej wędrówce, w drodze powrotnej do Międzybrodzia, zatrzymaliśmy się w Jeleśni w miejscowej pizzerii Napolitana > http://www.napolitana.pl Zamówiliśmy pizzę zbójnicką w skład której oprócz pysznego ciasta wchodził ser, szynka, salami, boczek, ser góralski i to w sporych ilościach, a nie śladowych, jak to bywa czasami. Serwowali tam również pyszne lane wino, które Żonie tak posmakowało, że zamówiliśmy na wynos butelkę – białego, półwytrawnego wina ze szczepu Sauvignon Blanc oraz czerwone półwytrawne – Cabernet Sauvignon.

Niestety nie znalazłem strony www tego lokalu, ale mieści się on przy głównej ulicy Międzybrodzia Żywieckiego biegnącej tuż przy jeziorze.

Kolejnym lokalem godnym polecenia ze względu na pyszną kwaśnicę, barszcz czerwony z krokietem oraz pstrąga smażonego saute, znakomicie przyprawionego solą i ziołami, jest  „Zajazd nad Wodą” znajdujący się tuż nad jeziorem na ul. Energentyków 3