Bóg, wiara i kiełbasa

Bóg, wiara i kiełbasa

12 lipca, 2021 Off By oldboy

Kilka dni temu wracaliśmy z Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach, dokąd udałem się na życzenie własnej Matki, ponieważ sam z nieprzymuszonej woli nigdy bym tam nie zawitał. Dlatego, że dysonans pomiędzy tym, co głoszą przedstawiciele Kościoła, a tym, co w większości czynią, powoduje u mnie niestrawność, mdłości i obrzydzenie. A jak do tego dojdzie zachowanie „bogobojnych” ludzi, również głoszących co innego, a później czyniących zupełnie na odwrót, to można się naprawdę porzygać! Stąd notoryczne omijanie przeze mnie wszelkich przybytków kościelnych z wyjątkiem wizyt koniecznych, albo turystycznych zdarzających się czasami.

Moim zdaniem jedyną niepodważalną wytyczną wiary chrześcijańskiej  jest 10 przykazań Bożych. Ale nawet wówczas kiedy człowiek jest niewierzący i odrzuci pierwsze trzy przykazania, to siedem pozostałych, dotyczących relacji międzyludzkich powinno mu wystarczyć, aby wieść uczciwe życie. Dziesięć przykazań jest kwintesencją chrześcijaństwa. A właściwie wytyczną ludzkiego żywota, bez względu na wiarę jaką ktoś wyznaje, albo i nie wyznaje. Poza różnymi odłamami nawołującymi do prześladowania innych ludzi z wymyślonych przez pseudo proroków powodów… Z takimi rozważaniami w głowie dotarłem do pobliskiej miejscowości Wiry i!

Zakłady Przetwórstwa Mięsnego „Delikat” Wiry 1

To był instynkt. Kątem oka dostrzegłem baner miejscowych zakładów mięsnych. Ostre hamowanie i udałem się do zakładowego sklepiku po mięso i wędliny. Bo w dzisiejszych czasach nabycie prawdziwej żywności stanowi coraz większy problem. A tutaj była wędlinka, kiełbaska, kabanoski. Wszystko świeże, a później okazało się, że również pyszne. Co wcale mnie nie zaskoczyło.

Wracając do samochodu pałaszowałem kabanosa, a dźwigając siatkę pełną karkówki, schabu, boczku oraz trzech gatunków kiełbasy, nieomal zapomniałem o Bogu. Ale wsiadając do wozu, pomyślałem jedynie o tym, że skoro Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo, to albo mu owo tworzenie świata i ludzi stanowczo nie wyszło, albo musi być nieźle pokręcony.

Oldboy65

Ps. Tutaj znajduje się sklep, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00, a w soboty 8:00-13:00 > https://maps123.net/en/PL/zakady-przetworstwa-misnego-delikat-p584040