Magiczny Pałac Stolicy

Magiczny Pałac Stolicy

23 września, 2021 Off By oldboy

Nie będę ukrywał, że moim zdaniem Pałac Kultury i Nauki (237m wysokości ze wspornikiem antenowym) jest najbardziej imponującym drapaczem chmur Warszawy. Do tej pory nic się nie zmieniło. Komunizm dawno upadł, a przedstawiciele coraz bogatszych polskich kapitalistów, inwestorzy zagraniczni oraz przedstawiciele obecnej władzy oraz tych poprzednich – nie wybudowali nic ciekawszego.

Owszem powstały w okolicach Pałacu jakieś wieżowce, lecz przy nim wyglądają niezwykle ubogo. Nawet jeszcze niedokończony, najwyższy budynek w Unii Europejskiej – Varso Tower (310m wysokości z iglicą) wygląda banalnie. Na pewno wewnątrz będzie tryskał nowoczesnością, ale z ulicy? No cóż – nie robi wrażenia. Bo jest on kolejną betonowo szklaną konstrukcją wyższą od poczciwych wieżowców postawionych na nie jednym blokowisku w naszym kraju i niczym więcej.

Może kiedyś, coś imponującego w Stolicy powstanie, ale obecnie jedyne na co wpadają od czasu do czasu ludzie mający wpływ na życie naszego kraju, to pomysł zburzenia Pałacu. Takie plany pojawiają się gdzieś za kulisami politycznego światka, a informacje o tym przeciekają do mediów. Na szczęście brak im pieniędzy na realizację tego szalonego planu i nadal możemy cieszyć się widokiem P.A.Ł.A.C.U., gdyż na takie miano jak najbardziej ten obiekt zasługuje. A wewnątrz niego dużo się dzieje; cztery teatry, dwa muzea, sale kinowe oraz wystawowe, kawiarnie, restauracje itd.

W ubiegłą niedzielę dotarłem z Żoną zaledwie na szóste piętro, a dokładnie na salę Teatru 6 Piętro > https://teatr6pietro.pl, aby zobaczyć w akcji uwielbianego przez nas Bartłomieja Topę, a także niesamowitą Aleksandrę Popławską, Agnieszkę Grochowską i Szymona Bobrowskiego którego również cenię.

„Niezwyciężony” i czworo aktorów znanych głównie z kina lub telewizji, lecz tym razem stojących dosłownie na wyciągnięcie ręki! To robi wrażenie. Dlatego warto siedzieć jak najbliżej sceny. Bo tutaj nie ma powtórek, tu widać każdy grymas twarzy, każdy gest którego nie da się powtórzyć. Tutaj można docenić prawdziwy kunszt aktorski. Tym razem nawet mnie, staremu pierdzielowi ze wzruszenia łezka w oku się zakręciła.

Oficjalna strona Pałacu > https://pkin.pl

Oldboy65