Afroamerykanin na talerzu

Afroamerykanin na talerzu

1 października, 2021 Off By oldboy

Afroamerykanin na talerzu. Dawniej pieszczotliwie zwany Murzynkiem. I komu to przeszkadzało? Ale czasy oraz poglądy się zmieniają i nic się na to nie poradzi. Dlatego teraz nie powinno się mówić do kogoś, że jest głupi, gdyż to określenie bardzo celne, lecz równie celnie obraźliwe. Tylko w ten sposób; „Wyglądasz na człowieka, którego wzrok bezskutecznie błądzi w poszukiwaniu rozumu.” Możliwe, że jest to mniej obraźliwe, za to zbyt mocno skomplikowane. A może o to właśnie chodzi, aby coraz mniej rozgarnięci przedstawiciele ludzkości nie zorientowali się, że ich obrażamy?
Można powiedzieć, że pod tym względem świat staje się bardziej kreatywny. Niestety ludzkość nie nadąża za nim, ponieważ wyprzedza nas technika, a rozum coraz mocniej zastaje w tyle.
Za moich czasów. Jestem wystarczająco leciwy, że mogę tak to ująć. Za moich czasów – uczeń który nie odrobił lekcji i nie nauczył się zadanego tematu – mówił, że jest nieprzygotowany. Dostawał negatywną ocenę do dziennika i siadał na krześle ze zwieszoną głową. Dzisiaj stwierdza, że jest niebinarny i z tego powodu nauczyciel go prześladuje. Dlatego nie musi się uczyć, bo nikt nie chce się nowoczesnemu środowisku narażać. Ale później taki absolwent edukacji rusza w świat skonstruowany przez niedobitki binarnych ludzi i zupełnie sobie nie radzi!

Oldboy65