Kwiaty, wino i Raz Dwa Trzy!

Kwiaty, wino i Raz Dwa Trzy!

8 marca, 2022 Off By oldboy

Na koncert z okazji Dnia Kobiet zaprosiłem Żonę, lecz kolejność świątecznego zestawu była zupełnie inna. Najpierw kwiaty, później koncert, a na końcu wino o zmierzchu. Ale i bez tej okazji pewnie poszlibyśmy na występ kapeli, ponieważ lubimy takie muzyczne klimaty. W Teatrze Uzdrowiskowym miały być wykonywane utwory Agnieszki Osieckiej oraz Wojciecha Młynarskiego. Co w interpretacji Raz Dwa Trzy oznaczało sporą dawkę balsamu dla duszy, którym dla wielu z nas jest muzyka.

Teatr pękał w szwach. Młodzieży było niewiele. Co wcale mnie nie zdziwiło, ponieważ zespół gra swoje, tworząc nostalgiczny klimat i w zasadzie nie ma tutaj miejsca na szaleństwo. Natomiast wewnętrzna kontemplacja nie odpowiada każdemu słuchaczowi, a przy ich muzyce można pogrążyć się w zamyśleniu wchłaniając teksty i dźwięki instrumentów docierające ze sceny.

„30 lat minęło nam jak jeden koncert!” – takie stwierdzenie kończy opis koncertów granych w ramach jubileuszowej trasy zespołu na stronie biletyna.pl A ja dodałbym po występie w dolnośląskim uzdrowisku – „Ten koncert minął jak jedna chwila!”

Zespół RAZ DWA TRZY założony został w 1990 roku w Zielonej Górze przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. Rok później ukazała się ich debiutancka płyta – „Jestem Polakiem” a później kolejny i następny! Swoją trzydziestkę obchodzą z opóźnieniem, ponieważ najpierw dopadł nas wirus, teraz wojna u naszych sąsiadów, a później będzie nie wiadomo co! Dlatego cieszyłem się tym, że mogliśmy uczestniczyć w koncercie i zdziwiony byłem, że to już koniec, ponieważ chciałoby się więcej i więcej.

Nie będę udawał, że Raz Dwa Trzy jest moim ulubionym zespołem, znam dyskografię oraz nieustannie śledzę działalność kapeli. Ale jest w kręgu moich zainteresowań, wciśnięty między twórczość Johanna Straussa z jednej strony, a Metallikę z drugiej. Nieźle prawda? Tak już mam. Żadnych granic. W jednej chwili mogę przełączyć się z nostalgicznego utworu „Thinking Out Loud” – Eda Sheerana  na agresywny „Walk” w wykonaniu Pantery.

W repertuarze zespołu RAZ DWA TRZY można znaleźć żartobliwe piosenki, poezję śpiewaną, interesujące połączenia różnych stylów, a także poważniejsze teksty warte przemyślenia.

To był wspaniały koncert z akcentem przypominającym o wojnie u naszych sąsiadów, bo tym przesiąkniemy wkrótce wszyscy, czy tego chcemy, czy nie. Bo ZŁO nie zna granic i nikt nie powinien czuć się bezpieczny…

Oldboy65