Papryki wędzonej debiut w kuchni. :)

Papryki wędzonej debiut w kuchni. :)

31 marca, 2022 Off By oldboy

Kilka tygodni temu z ciekawości kupiłem paprykę wędzoną Kotanyi. Ale dopiero dzisiaj postanowiłem sprawdzić ten kulinarny specyfik. Pachnie pięknie. Jak każda wędzonka, lecz jej zapach różni się od wędzonego mięsa. Ale to przecież oczywiste. Papryka wędzona to hiszpańska przyprawa otrzymywana z wysokiej jakości owoców papryki. Jej charakterystyczny aromat uzyskuje się poprzez suszenie papryki nad ogniem z drewna dębowego, płonącego kilka tygodni, a następnie mielenie w kamiennych młynach.

Tak powstała przyprawa pasuje do dań rybnych, gulaszów, zup, gęstych sosów, owoców morza oraz drobiu. Paprykę wędzoną stosuje się do przyprawiania sałatek, zapiekanek i ziemniaków. Znajduje również zastosowanie w składzie marynat na przykład do grillowanych mięs lub warzyw.

Ja dodałem przyprawę do czerwonego barszczu. Jedną łyżeczkę na mały garnek zupy. Mam nadzieję, że nie przesadziłem. A jak barszczyk będzie smakował, to się dopiero jutro okaże.

Znalazłem ciekawy przepis na to, jak uwędzić paprykę. Przyda się osobom obawiającym się chemicznych dodatków stosowanych do niektórych przypraw produkowanych przemysłowo. Ale nie każdy ma chęć oraz czas na przygotowywanie własnych przypraw oraz innych dodatków. Na etykiecie kupionej przeze mnie przyprawy, widnieje, że jedynym składnikiem jest mielona, czerwona, słodka papryka i nic więcej.

Jak uwędzić paprykę od A do Z > http://olekoeb.pl/jak-uwedzic-papryke-od-a-do-z

Papryka słodka wędzona KOTANYI > https://www.kotanyi.com/pl/gastronomia/produkt/papryka-wedzona-slodka

Oldboy65