URARA SUSHI & Shabu Shabu Kraków

URARA SUSHI & Shabu Shabu Kraków

2 grudnia, 2022 Off By oldboy
Wygląda na to, że nasze kubki smakowe mają pamięć i to bardzo długą. Dlatego po kilku latach od ostatniej wizyty w Krakowie, ponownie zajrzeliśmy do restauracji Urara Sushi > https://urarasushi.pl Pamiętaliśmy to miejsce, lecz i tak musiałem poszperać w internecie, ponieważ nazwy nie zapamiętaliśmy. Ale udało się odnaleźć lokal. Było pysznie. Dokładnie tak, jak za pierwszym razem! Nie wiem kto jest właścicielem Urara Sushi, ale obsługa była międzynarodowa. Na stronie lokalu jest informacja o tym, że pracujący tam znakomici kucharze pochodzą z Azji. O ich umiejętnościach mogliśmy przekonać się spożywając zupę Miso z łososiem, tajwańskie pierożki wonton z mięsem, pierożki gyoza z mięsem, kalmary w tempurze, rollsy ogon smoka i jeszcze małe co nieco. Ale i tak było nam mało. Dlatego zamówiliśmy porcję sushi na wynos, aby późnym wieczorem dodatkowo podelektować się azjatyckimi smakami.
Urara mieści się w centrum starego miasta. Kilkaset metrów od Bramy Floriańskiej na ul. Świętego Tomasza 19/4 Można zamówić tam dania na wynos, ale warto zostać w lokalu, aby zjeść na miejscu znakomite miso, ramen, sushi i wiele innych orientalnych potraw.
Oldboy65
.
Gyoza to japońskie pierożki nadziewane pikantnym nadzieniem z mielonego mięsa i warzyw. Kluczem do doskonałego gyoza jest przygotowanie. Najpierw są smażone na patelni, aby uzyskać chrupiącą warstwę zewnętrzną. Następnie podlewane wodą i gotowane w parze.
Przepis na japońskie pierożki znajdziecie na stronie beszamel.se.pl > https://beszamel.se.pl/przepisy/pierogi/gyoza-przepis-na-japonskie-pierozki-gyoza-re-h2kk-4TCG-sSy4.html