Meandry ortografii.

Meandry ortografii.

5 stycznia, 2023 Off By oldboy
Poprawiając swój ostatni tekst napisany na szybko przed nocną zmianą. Sprawdzałem jak się pisze – „osobą,” czy „osobom.” Pan Słownik powiedział mi, że wszystko zależy od kontekstu! A on toku mojego myślenia nie zna. Może to i dobrze. Ale kiedy pomyślę, że taka błahostka jak ortografia jest jedynym powodem zniechęcającym mnie do pisania. Czym oddala mnie od stworzenia czegoś naprawdę wartościowego i godnego Literackiej Nagrody Nobla. To ręce mi opadywują!
Ale tak już chyba pozostanie. Zamiast wkuć na blachę wszystkie ortograficzne zawiłości, ciągle będę zaglądał do słownika. Dlatego nie dostanę bańki zielonych i pozłacanej statuetki, czy co oni tam do tej szacownej nagrody dają. Muszę zerknąć w Google. Ale teraz lecę na cmentarz. Nie cieszcie się. Nie na stałe! Jeszcze nie teraz! Chciałem zapalić świeczkę, albo dwie na grobie moich Staruszków, a później wrócić do Żony. Bo mimo ponad 30-tu lat razem, nie nagadaliśmy się jeszcze i nie nacieszyliśmy się sobą.
Oldboy65
Ps. Udanego weekendu. Wypoczywajcie. Z pewnością zasłużyliście na to!
Afterword (ale fajne słowo znalazłem / afterword – posłowie): Nagrodę Nobla wypłacają w koronach szwedzkich, a nie w zielonych jak napisałem. Kurs korony w dniu tego skromnego wpisu wynosi 0,42 zł za koronę.
W ubiegłym roku Literacką Nagrodę Nobla otrzymała Annie Ernaux > https://woblink.com/blog/annie-ernaux-laureatka-nagrody-nobla-w-dziedzinie-literatury-2022/