Żyrafa z głową w kloszu!

Żyrafa z głową w kloszu!

18 stycznia, 2023 Off By oldboy

Kiedy grzecznie snułem się za Żoną po wnętrzach salonu świdnickiej Dekorii. Zblazowanym wzrokiem zerkałem na to i owo, bo cóż miałem robić? Oglądałem zestawy mebli, dziesiątki foteli, poduszek, dywanów. Wazonów, zasłon, obrusów. Stolików na kawę lub drinki. Na które można położyć książkę, bo kto przyszłemu właścicielowi stolika mógłby zabronić skorzystania z wypieranego przez elektroniczny zapis, starodawnego papieru i odłożenia go na ten mebelek?

W pewnej chwili mój wzrok przyciągnęła stojąca na komodzie lampa w kształcie pozłacanego królika. Jego głowa wystawała ponad klosz w którym dzięki zdolnemu projektantowi zapewne się znalazła. Była też lampa z dwoma królikami, a może zającami? Sam nie wiem. Nie jestem znawcą pozłacanych ssaków z rodziny leporidae. W dodatku z głową tkwiącą w lampie!

Ale to nie wszystko. Nieopodal, na podłodze stała lampa w kształcie. No nie zgadniecie! Żyrafy z głową wystającą z klosza! Przez chwilę podziwiałem wybujałą fantazję projektanta. Ale skoro są takie lampy, to pewnie znajdą się i nabywcy. Przecież nikt nie produkowałby takiego artystycznego badziewia, gdyby nie było na nie popytu. Logiczne prawda?

Nie wiem dlaczego, zapragnąłem poznać osobę kupującą taki przedmiot. Nie dlatego, żeby się z niej natrząsać, szydzić, czy robić coś podobnego. W końcu od kilku dni w wolnych chwilach słucham ponad siedmiogodzinnego wykładu mojego ulubionego buddyjskiego mnicha. W którym stara się on przekonać mnie i nie tylko mnie, do życzliwszego spojrzenia na świat oraz innych ludzi. No to sobie zerkam. A przynajmniej się staram. Zanim instynktownie wracam do gburowatych, nacechowanych niechęcią do innych ludzi nawyków. Tym razem ze zwykłej ciekawości, zapragnąłem ujrzeć osobę kupującą lampę w kształcie pozłacanej żyrafy z głową w kloszu!

Oldboy65

Link do salonu Dekoria w Świdnicyhttps://www.dekoria.pl/salon-dekoria-w-swidnicy,i360.html