Osiem Kobiet z Jeleniej Góry

Osiem Kobiet z Jeleniej Góry

28 stycznia, 2023 Off By oldboy

Teściowa, żona, siostra, kuzynka, dwie córki, służąca, pokojowa i pan domu. Bogaty fabrykant wśród kobiet z problemami oraz potrzebami jakim musi on sprostać. Ale jedyny mężczyzna w tym gronie zostaje zamordowany! Czy któraś z tych kobiet miała powód aby to zrobić, czy zabił go ktoś inny? Jakiś intruz który wdarł się na posiadłość i dostał do ogromnej willi położonej na uboczu?
Warto się tego dowiedzieć oglądając francuski film kryminalny z 2002 roku z elementami musicalu. Który powstał na podstawie sztuki Roberta Thomasa pod tym samym tytułem. W role bohaterek wcielają się znakomite francuskie aktorki Danielle Darrieux, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier, Catherine Deneuve, Fanny Ardant, Emmanuelle Beart, Isabelle Huppert, Firmine Richard.
8 kobiet można zobaczyć również na scenie w jeleniogórskim teatrze im. C. K. Norwida, gdzie role bohaterek spektaklu odtwarzają wspaniałe miejscowe aktorki; Elwira Hamerska-Skórecka, Marta Kędziora-Nowaczek, Magdalena Kępińska, Maria Adamska, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina, Agata Darnowska. Zasiadając w wygodne fotele zagłębicie się w niezwykłej intrydze pozwalającej zapomnieć o troskach dnia powszedniego. Bo akcja nie daje odetchnąć ani na chwilę!
Do teatru pojechaliśmy znacznie wcześniej. Tak na wszelki wypadek. Dlatego był czas na pyszne ciastko – teatralne. Niestety grzechem było je zjeść, zwłaszcza jeśli jest się na redukcyjnej diecie. Ale jeszcze większym grzechem byłoby go nie zjeść! Dlatego zamówiliśmy po ciasteczku.
Jeleniogórski teatr to prawdziwa świątynia sztuki. Wspaniali artyści, efektowne wnętrza, miła obsługa i ciekawe przedstawienia. Nie ambitne farmazony których nikt nie zrozumie, lecz spektakle dla wszystkich. Trudniejsze lub łatwiejsze w odbiorze. Ale zawsze gwarantujące dobrą rozrywkę. W Jeleniej Górze jest prawdziwy klimat teatru, który czuje się od samego wejścia. Bo pchnięcie i przekroczenie olbrzymich, grubych, ciężkich, drewnianych drzwi teatralnych, przenosi nas na chwilę do innego świata… 

Oldboy65

Link do przedstawienia > https://teatrnorwida.pl/spektakle/osiem-kobiet/