Prawdziwa cena kawy – YouTube

Prawdziwa cena kawy – YouTube

5 kwietnia, 2023 Off By oldboy

„Ile kawy można pić?”, „Czy kawa niszczy wątrobę?”, „Pięć faktów o kawie”, „Dwadzieścia faktów o kawie”, „Jak kawa wpływa na mózg”, „Dlaczego kawa pobudza?”, „Czy kawa z mlekiem jest niezdrowa” Bla, bla, bla!!! To niektóre tytuły filmów dotyczących kawy jakie znajdziecie w zasobach YouTube. W Google też jest mnóstwo artykułów dotyczących kawy. Bo każdy chce zaistnieć, a taki temat chwyta za serduszka. Dlatego, że miliony, setki milionów ludzi na świecie pije kawę.

Ale jeśli komuś kawa szkodzi, musi przestać ją pić. Nie powinien dociekać – A może jednak nadal mogę pozwolić sobie na małą czarną, na rozpoczęcie kolejnego dnia? Albo niech pije nadal, skoro lubi, lecz ze świadomością jej szkodliwości dla siebie. Bo kto takiej osobie zabroni?

Ja kawę piję od wielu lat, gdyż lubię ten napój. Nie piję dla pobudzenia, ponieważ po wypiciu kawy, chwilę później mogę położyć się spać, zasypiając bez problemu. Natomiast często bywa, że nie mogę zasnąć w komfortowych warunkach, zwłaszcza po nocnej zmianie!

Polecam dokument CANAL+ – „Prawdziwa cena kawy.” zamiast następnego odcinaka, kolejnego serialu o niczym. No dobrze; o detektywie niestrudzenie ścigającym przestępców. Czy o czymś takim. Szkoda na to czasu. Czasami warto taki serial obejrzeć, aby oderwać się od nudnej rzeczywistości, lecz ciekawsze są filmy o życiu.

Twórcy filmu „Prawdziwa cena kawy” towarzyszą ludziom, uprawiającym kawę w ekologiczny sposób, dzięki czemu dbają o środowisko oraz lokalne społeczności. Są wśród nich m.in. producenci z Etiopii, Panamy, Salwadoru czy Jamajki.