Długi weekend w Libercu.

Długi weekend w Libercu.

28 sierpnia, 2023 Off By oldboy
Długi weekend w Libercu przechodzi do historii. Ale to była konieczność. Na szczęście nie musiałem zostać do czegokolwiek podłączany. Był to tak zwany przegląd techniczny fragmentów mojego organizmu. Niestety zanosi się na to, że wizyty u lekarzy będą coraz częstsze. Co nie jest niczym nadzwyczajnym w tym wieku…
Kiedy człowiek jest młody, na większość dolegliwości reaguje z lekceważeniem. Niecierpliwi się, gdyż utrudniają mu one życie. W ostateczności z niechęcią udaje się do lekarza. Bo nie wszystko przemija i trzeba się wyleczyć.
Ale gdy człowiek się zestarzeje i jest mocno nadgryziony zębem czasu. Wówczas na wszystko reaguje z obawą. Zdając sobie z tego sprawę, że jego niezniszczalność to mit. A niemal każda choroba, jaką w młodości w miarę łagodnie przechodził. Teraz może okazać się nawet zabójcza. Dlatego wewnętrzny niepokój skłonił mnie do odwiedzin szpitala. Do znalezienia pomocy, a później do zmotywowania słabnącego organizmu do dalszego funkcjonowania.
fot. Jested (1012m) najwyższy szczyt Grzbietu Jesztedzkiego położony na południowy – zachód od Liberca.
Dla aktywnego fizycznie człowieka. Przymusowe zejście do poziomu ludzi nieaktywnych jest bardzo bolesne. Być może dlatego, że uprawiając sport całymi latami, czujemy się lepsi od ludzi którzy tego nie robią, gdyż nie mają takiej potrzeby. Ich aktywność skupia się tylko i wyłącznie do wykonywania niezbędnych czynności. My potrzebujemy ruchu znacznie więcej.
Dlatego nie oczekuję zrozumienia ze strony większości społeczeństwa. Bo jak tu zrozumieć 58 letniego faceta biegającego, przerzucającego złom, skaczącego na skakance, albo stającego na rękach, który nadal chciałby to robić!?
Liberec – nazwa czeskiego miasta widniejąca na szpitalnym urządzeniu, skojarzyła mi się z efektownym ratuszem, aquaparkiem Babylon oraz górskimi biegami w masywie Jesztedzkiego Grzbietu. Do zawodów prowadzących na szczyt góry Jested podchodziłem kilka razy, lecz nic z tego nie wyszło. Być może w następnym wcieleniu się uda. Najpierw jednak muszę zaliczyć to, co zostało mi jeszcze do przeżycia. Ale mam niewielką nadzieję, że start w JestedSkyrace > https://www.jestedskyrace.cz mimo wszystko jest dla mnie przewidziany.

Oldboy65