Bombowe życie przed Manuelą!

Bombowe życie przed Manuelą!

14 lipca, 2020 Off By oldboy

Pan Henio, po przeczytaniu artykułu w Onecie, o tym jak Manuela Gretkowska zniesmaczona wynikiem wyborów prezydenckich, sprzedaje dom i wyjeżdża z kraju w pi.du, przyglądał się atrakcyjnej blondynce, której zdjęcie widniało na stronie Faktu. Słyszał kiedyś o jakiejś Manueli G., ale o różnych ludziach ciągle się słyszy, o artystach większych lub mniejszych, biznesmenach i tabloidowych gwiazdach jednego sezonu oraz o wszelkich innych ludziach, którzy zaistnieli tylko dzięki temu, że media z braku chwytliwych tematów, raczyły się nimi zainteresować.

– Ładna ta Manuela. Przyjazne spojrzenie na łagodnej twarzy, ale żeby obrażać się na rodaków za to, że na Prezydenta wybrali innego faceta niż sobie wymyśliła i mówić że się z tego powodu wyjeżdża z kraju?

Ja to musiałbym chyba polecieć na Księżyc, albo jeszcze dalej na Marsa,lub jakiegoś tam Jowisza, czy mniejszego Neptuna, ponieważ nigdy nie wybrano takiego kandydata jakiego bym chciał. Bo takiego jeszcze nie było! Dlatego wybiera się z tych, którzy są. Dokładnie tak, jak się wybiera chleb w markecie, na pięć minut przed zamknięciem sklepu, ponieważ wcześniej się o nim zapomniało.
Wyciąga się więc łapy, po jak najkorzystniej wyglądający bochenek, spośród tych marności pozostawionych na sklepowych półkach. Dokładnie takie same były te wybory. No może znacznie gorsze, bo doszło do nich niesłychane chamstwo, obłuda i zakłamanie oraz totalna indoktrynacja która największe żniwo zebrała wśród najstarszych obywateli tego pięknego kraju.

Dlatego człowiek, który nie wygrałby w normalnych warunkach nawet pierwszej tury, zwyciężył – wyprzedzając zaledwie o włos swojego konkurenta. Taki sukces, to żenada, ale jednak sukces. Pięć latek przytuli, potakując Prezesowi, bo raczej żadnej zmiany w jego zachowaniu spodziewać się nie należy, gdyż ludzie bez ambicji i godności, nigdy się nie zmienią. Teraz ewidentnie wygrał dzięki rządzącej partii, bo wcześniej wielu rodaków łudziło się, że wybiera właściwą osobę na to stanowisko, lecz po pięciu latach, normalni ludzie pozbyli się złudzeń, a inni mniej rozgarnięci nadal się łudzą.

Ale żeby się obrażać. Taa! – zadumał się pan Henio patrząc w oczy Manueli – Wykształciuchy to dziwni ludzie. Najpierw krzyczą: Wolność słowa! De-mo-kra-cja! I inne pierdy, a później, gdy wyniki wyborów nie wypadną po ich myśli, obrażeni są na cały świat jak filmowy Pawlak, który mawiał: „Sprawiedliwość, sprawiedliwością, ale racja musi być po mojej stronie!” I pakował dwa granaty do marynarki, ruszając na rozprawę do sądu!

No cóż. Manuela jest pierwsza, ale za nią będą inni celebryci. Żałosne to jest, lecz co zrobić, wyjedzie do Szwecji i na sto procent będzie miała bombowe życie! W 2019 roku w Szwecji było 257 zamachów bombowych, a w tym podłym kraju nad Wisłą, ani jednego!!!

Oldboy65

Bombowe życie przed Manuelą! – Księga Codzienności cz. 36

Ps. O bombowym życiu w nowoczesnej Szwecji pisze tutaj > https://www.rp.pl/Przestepczosc/200119452-Gwaltowny-wzrost-liczby-atakow-bombowych-w-Szwecji.html 

Ataki bombowe problemem całej Szwecji > https://radioszczecin.pl/6,396744,ataki-bombowe-problemem-calej-szwecji 

Fale przemocy uderzają w Szwecję. Media odwracają wzrok > https://euroislam.pl/fale-przemocy-uderzaja-w-szwecje-media-odwracaja-wzrok/ 

Wspomniałem o Szwecji, bo zniesmaczona Manuela pragnie nas opuścić i wyjechać do tej oazy spokoju, stabilności i sprawiedliwości społecznej.

A! Byłbym zapomniał: „Gretkowska jest nie tylko znaną pisarką i felietonistką, ale i działaczką społeczną. Od lat angażuje się w politykę i ma na jej temat własne zdanie. Bardzo ubolewa, że Polacy nie zdecydowali się wybrać na prezydenta Rafała Trzaskowskiego”(Źródło: fakt.pl)

I jeszcze jedno, niewinne pytanko: Gdzie była pani Manuela podczas kampanii wyborczej?

Żródło rysunku > https://pixabay.com