Pająk rozpiął sieć!!!

Pająk rozpiął sieć!!!

7 grudnia, 2020 Off By oldboy

Takie stworzenie zobaczyłem dzisiaj na brzegu wanny. Może to po wczorajszym Mezcalu? – pomyślałem zaniepokojony. W końcu był to do wczoraj nieznany mi trunek i wszystko mogło się zdarzyć. Zauważywszy go, siedząc na kiblu o poranku, rozglądałem się nerwowo za innymi pająkami, lecz na szczęście więcej ich nie było. 

Tymczasem ten jeden wpatrywał się we mnie z politowaniem, mamrocząc coś pod nosem. Coś ledwo dosłyszalnego, jakby: „Stary i głupi!” A może mi się tylko tak wydawało? Ale mezcal okazał się za dobry, było go w sam raz i byłoby miło, gdybym przez głupotę nie sięgnął po flaszkę tequili!

„Pająk rozpiął sieć na tej desce gdzie, król zasiada sam, z lustra vis-a-vis, w oczy patrzy mi twarz, że w mordę dać…” – i prawie tak było, ponieważ pająk siedział gdzie indziej i jeszcze nie zabrał się do roboty, a ja do swojej gęby, po latach jej posiadania, w końcu się przyzwyczaiłem. Co nie znaczy, że innym ludziom zaczęła się podobać. Pewnie nie, ale jeszcze nikt mi z tego powodu, na szczęście nie przyłożył.  

Fragment kultowego tekstu „Pepe wróć” grupy Perfekt, pochodzi ze strony >>> https://www.tekstowo.pl/piosenka,perfect,pepe_wroc.html

Oldboy65