Caro – muzyczna perełka z Holandii

Caro – muzyczna perełka z Holandii

1 stycznia, 2021 Off By oldboy

Caroline Esmeralda van der leeuw jest niewątpliwie utalentowaną artystką, poruszającą się w klimacie muzyki pop, pop rocka, swingu, jazzu, a nawet mambo. Jej debiutancka płyta „Deleted Scenes From The Cutting Room” rozeszła się w całej Europie w milionowym nakładzie i została uhonorowana specjalną Platinum Europe Award. Muzyka Caro ma klimat lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku, który najwyraźniej artystka uwielbia. Słuchając jej nie odbieram tego brzmienia, jako staroci śpiewanych wiele lat później, przez artystkę, której w tamtych latach nie było na świecie. Być może za sprawą jej stylu, lecz to chyba nie wszystko, gdyż bogata i urozmaicona oprawa muzyczna również robi wrażenie.

Muzyka Caro przyciąga nieomal wszystkich. Wystarczy zwrócić uwagę na osoby uczestniczące w koncertach Carolin! Tutaj nie ma żadnej granicy wiekowej, gdyż obok fanów grubo po 60-tce, bawią się nastolatki!

Przyznam, że wcześniej jej nie znałem, ale nie wstydzę się tego, bo nie sposób znać wszystkich i wszystkiego! I tą nieznajomość można mi darować, ponieważ nie jestem wybitnym znawcą muzyki. Po prostu słucham tego, co w moje coraz mniej sprawne uszy wpadnie, a jeśli chodzi o mój muzyczny gust – lubię nieomal wszystko od thrash metalu po muzykę poważną.

Z pewnością gdybym zaprzeczył, że nigdy nie słyszałem „A Night Like This” lub „Tangled Up” albo Back It Up, mógłby ktoś stwierdzić złośliwie, że w takim razie musiałem przebywać kilkanaście lat na Księżycu, albo na innym kosmicznym zadupiu, skoro te kawałki do mnie nie dotarły!!! Owszem słyszałem kilka wykonywanych przez nią utworów, tylko nie dociekałem tego, kto śpiewa owe melodie, bo nie czułem takiej potrzeby.

Takie odkrycie w moim muzycznym, mocno rozchełstanym światku, nastąpiło kilka dni temu. Śpiewane przez nią utwory to zdecydowanie mój muzyczny klimat, ale w końcu co nim nie jest? Sama artystka ma w sobie ogrom kobiecego wdzięku. Dlatego warto na nią patrzeć, a nie tylko słuchać!

Kim jest i co śpiewa Caro Emerald? Jeśli wiecie to dobrze, a jeżeli nie, to wrzucam kilka słów o wokalistce. Caroline urodziła się w 1981 roku w Amsterdamie, gdzie zdobyła wykształcenie muzyczne. Karierę zaczynała jako jedna z sześciu wokalistek grupy Les Elles oraz członkini 44 osobowej orkiestry Philharmonic Funk Foundation.

Jako solistka zadebiutowała w 2009 roku singlem „Back It Up”. Jej album zatytułowany “Deleted Scenes from the Cutting Room Floor” ukazał się rok później pod szyldem wytwórni Grandmono Records i przez 27 tygodni zajmował pierwszą pozycję na holenderskiej liście „Album Top 100” 

I to byłoby na tyle. Kto chciałby wiedzieć więcej, musi w Sieci trochę poszperać. Dlatego wrzucam dwa utwory Caro Emerald z platformy YT na zachętę. Może i Wam jej muzyka przypadnie do gustu.

Oldboy65

Oficjalna strona: http://www.caroemerald.com