Amy & Rod – walentynkowy duet.

Amy & Rod – walentynkowy duet.

14 lutego, 2021 Off By oldboy

„I Don’t Want To Talk About It”

„Widzę po twoich oczach, że chyba płakałaś od zawsze i że gwiazdy na niebie nie są ci obojętne, są zwierciadłem. Nie chcę mówić o tym jak złamałaś mi serce. Jeśli zostanę tutaj chociaż chwilkę dłużej. Jeśli zostanę tutaj, czy nie posłuchasz mojego serca?”

(Źródło: tekstowo.pl)

Odnotowano 408 701 139 wyświetleń tego wspaniałego utworu, w wykonaniu o którym można tylko marzyć i to koncertowym, dodającym przebojowi jeszcze większego uroku. Nie wiem, jak powinno się to określić, ale tego wykonania należy po prostu posłuchać. Ja słuchałem wiele razy i uważam, że „I Don’t Want To Talk About It” to idealny utwór na Walentynki. Rod Steward jest jak zawsze przekonujący, a Amy Belle debiutująca wówczas na dużej scenie, oprócz wspaniałego wokalu, wnosi duuużo wdzięku do tego wykonania. Dlatego warto słuchać i oglądać. Ale co z Amy? Gdzie się od tego czasu podziała? Zrobiła muzyczną karierę. Nie zrobiła? Dotarłem do bardzo skromnych informacji na jej temat, w których wspominają, że po tym występie, wielki muzyczny świat stanął przed nią otworem, ale ostatecznie nie poszła tą drogą. Nie jestem jednak  w stanie tego zweryfikować.

Amy Belle jest szkocką piosenkarką mieszkającą w Glasgow. Najbardziej znaną z występu w duecie z Rodem Stewartem, gdzie podczas koncertu w Albert Hall w Londynie w październiku 2004 roku, wykonała z nim słynny przebój „I Don’t Want To Talk About It”.

Belle urodziła się i wychowała w Glasgow w Szkocji. Artystyczną karierę zaczęła od tworzenia coverów zespołu R.E.M. i kanadyjskiej wokalistki Alanis Morissette. W wieku 17 lat wyjechała z Glasgow do Londynu, aby spróbować swoich sił jako wokalistka. W 2001 roku podpisała kontrakt z wytwórnią pop-folk o nazwie Alice Band. W 2004 roku Belle została zauważona podczas swojego występu na ulicy, przez managera Roda Stewarta i otrzymała propozycję wspólnego występu ze słynnym wokalistą podczas jego koncertu.

Po duecie ze Stewartem, za pośrednictwem managera Stewarta, Belle przeniosła się na krótko do Los Angeles. Tam nagrała utwór z Robbym Kriegerem i Rayem Manzarkiem z The Doors i napisała dwie piosenki dla Miley Cyrus, „Talk Is Cheap” i „Giving You Up”.

Źródło >>> https://peoplepill.com/people/amy-belle

Oldboy65