Grzegorz Dolniak w Wałbrzychu!

Grzegorz Dolniak w Wałbrzychu!

2 stycznia, 2022 Off By oldboy

Nie wiem czy dla Grzegorza Dolniaka występ w moim mieście będzie pierwszym, czy już kiedyś zawitał do naszej mieściny. Ale dla mnie będzie to z pewnością debiut na standuperskiej widowni! Wcześniej nie interesowałem się standu – upem, który dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Na szczęście nie wypiera kabaretu, lecz uzupełnia satyryczną formę, artystycznego przekazu prezentowaną przez kabarety.

Stand – up to komediowa forma prowadzona w postaci monologu. W przeciwieństwie do kabaretu, stand – up  opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością, niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia oraz wartości artystycznej (źródło. Wikipedia.pl)

Fot. strona artysty > https://grzegorzdolniak.pl

Dokładnie tak jak napisano w Wikipedii wyglądają występy przedstawicielek i przedstawicieli sceny stand – upu. Wulgaryzmy są tutaj jakby nieodłącznym elementem przekazu. Jednych ludzi one rażą, a innych nie. Ale kluczowa jest błyskotliwość wykonawców oraz umiejętność zaangażowanie publiczności w widowisko.

Wracając do pana Grzegorza, to wywodzi się On ze szczecińskiego Kabaretu Szarpanina powstałego w 2007 roku, który obecnie zawiesił działalność. Lidera Grzegorza Dolniaka spotkać można w roli dyrektora artystycznego szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK >https://szpak.info.pl, odbywającego się co roku w listopadzie odbywa się w Szczecinie.

Na swoim koncie Grzegorz posiada trzy programy komediowe: Klamka zapadła, Flashback i Termin przydatności.  To łącznie ponad 3 godziny stand-upu przepełnionego charakterystyczną ekspresją, humorem obserwacyjnym i tematyką od dramatów życia codziennego po historię, media, absurdy społeczne.

Zobaczymy jak wypadnie nowy program Grzegorza Dolniaka – Sztuka relaksu z którym zawita do nas 19 styczna artysta.

Oldboy65