Dwie minutki w dziejach wszechświata!

Dwie minutki w dziejach wszechświata!

22 lipca, 2022 Off By oldboy

Pan Henio był wniebowzięty – Recep Tayyip Erdoğan, władca Turcji, kazał czekać na siebie dwie minuty – czytał w internecie – Władymir dostał pstryczka w nos! Taa! Pewnie po spotkaniu z Turkiem wrócił do siebie i zachlał ryja. Później wyciągnął laleczkę Voodoo naprędce zrobioną przez wiernego ochroniarza i zaczął dźgać ją złotym widelczykiem do ślimaków, albo walić po łbie łyżeczką do kawioru. Szepcząc złowrogo: „Zły Erdi, zły! Tak upokorzyć Władimira – władcę największego imperium świata!”

O! – zauważył, czytając dalej – Królowa Elżbieta czekała na Putiego kwadrans, a Papież całą godzinę!!! Nie mógł się nadziwić jak wielcy tego świata dają się upokarzać wschodniemu megalomanowi.

– Rozumiem, że Papieża olał grubym siurem. W końcu to dla niego poniekąd innowierca, lecz angielską królową? Jako spadkobierca sowieckiej Rosji powinien wiedzieć, że Anglikom zależało na tym, aby Sowieci dokopali Polaczkom w 1920 roku, ponieważ zawarli z Ruskimi korzystne umowy gospodarcze. Dlatego w ich interesie było, aby Czerwoni nie dostali łomotu. Ciekawe kto wówczas blokował dostawy broni do Polski, kupione przez naszych i czekające na transport do kraju w zachodnich portach? Bardzo ciekawe. Może to i dawno było, ale w końcu mieli z tego jakieś korzyści. Obecną niechęć do Anglików rozumiem. Wspierają Ukrainę dzięki staraniom premiera Borisa Johnsona. A tu pach! Afera i angielski antyputinowski rząd rozsypuje się jak domek z kart. Przypadek? – zagłębił się pan Henio w teorii spiskowej na chwilkę.

– Nie mają jaj – wrócił do rozmyślań o spóźnieniach – Królowej są niepotrzebne, a i Papieżowi teoretycznie też nie. Ale nie oni jedni oczekiwali na niego. No cóż. Ja bym nie czekał na Wołodię i zabrał się do domu, albo wręczył mu po przyjściu zegarek i w obliczu kamer grzecznie stwierdził, że daję mu go w prezencie skoro jego ociekający złotem zegar się spierniczył. Byłaby niezła jazda! Cały świat tarzałby się ze śmiechu!

Ale przecież etykieta, protokoły i takie tam polityczne salonowe dyrdymały. Przecież tak nie można, wybuchnie wojna światów, nastąpi odcięcie gazu, albo embargo na ziemniaki! Bo przecież to Wołodia – ruski car malowany! On obrażać może, lecz jego nie wolno!

Natomiast Erdogan ma jajca! Odkuł się tym spóźnieniem za swoje oczekiwanie na Putina. Zaledwie dwie minutki w dziejach wszechświata to niewiele, lecz dla pismaków to gorący temat. Szkoda tylko, że wcześniej nie wywindowali na pierwsze strony serwisów owych oczekiwań na władcę Rosji. Dziennikarze są jak cmentarne hieny. Dokopać leżącemu to i owszem, lecz ruszyć nabuzowanego sterydami osiłka, to już nie dla nich, bo oberwać można – podsumował rozmyślania o słynnych spóźnieniach.

– Szkoda tej Rosji – westchnął – kraj się marnuje. Biorąc pod uwagę jego bogactwa, to prawie raj na ziemi. Mają wszystko, czego tylko dusza zapragnie, a zwykli obywatele są biedni jak kościelne myszy. No może tylko banany u nich nie rosną.

– Od początku napaści na Ukrainę około 17.000 osób wylądowało za kratami. Gułagi ponownie Wołodia zapełni! Taka to ich rosyjska wolność i swoboda – żachnął się, czytając o rządowych prześladowaniach w Rosji – kto nie chce putinowskiej wojny, idzie do kicia, albo do piachu!

– Biedny ten kraj. Nic tylko chlać wódę na umór! – szczerze pożałował narodu rosyjskiego pan Henio.

– A mogliby przeć do przodu jak Chińczycy – roztaczał przed sobą wizję świata – co prawda to też komunistyczno – kapitalistyczna hybryda, lecz po wielu latach gospodarczego marazmu, kroczy dumnie do przodu po ścieżce rozwoju. A Rosja??? Wygląda jak przygłupi olbrzym, drepczący w miejscu i mamroczący pod nosem; „Co ja tam miałem dzisiaj zrobić? Co qwa miałem zrobić?”

Uff! – westchnął – dość tego czytania – Muszę wykonać kolejny przelew na naboje dla ukraińskich żołnierzy oraz dorzucić się do drona i to polskiej produkcji. Podobno niezłe cacko nasi skonstruowali.

I oby z darowanej broni Ukraińcy do nas kiedyś nie strzelali. Ale lepszy taki sąsiad tuż za miedzą, niż gigantyczny, chory z nienawiści do nas i nieobliczalny olbrzym!…

Oldboy65

„Dwie minutki w dziejach wszechświata” – Księga Codzienności cz. 47

Link do zbiórki na Warmate dla Ukrainy: https://pomagam.pl/p7wfkm/

System amunicji krążącej WARMATE > https://www.wbgroup.pl/produkt/system-amunicji-krazacej-warmate/