Pracownia Sushi na Woli

Pracownia Sushi na Woli

18 listopada, 2022 Off By oldboy
Pracownia Sushi na Woli to nasz ulubiony sushi bar w Warszawie. Na warszawskim rynku istnieje od ponad dziesięciu lat, rozpoczynając swoją działalność w lokalu przy ulicy Ciołka na Woli. Obecnie funkcjonuje na ulicy Kolejowej 45, gdzie można delektować się sushi na miejscu, albo zamówić online. 
Spożywałem sushi w kilku barach i zawsze spotykałem się z czymś nowym. A sushi z warszawskiej Pracowni jest wyjątkowe. Dlatego, że można skosztować tutaj ciekawych rolek na słodko z owocowym dodatkiem, wegetariańskich, na ostro lub klasycznych z surową rybą. W dużych zestawach składających się z kilkudziesięciu rolek, ale też niewielkich, w sam raz dla jednej lub dwóch osób. Zestawy swoim nazewnictwem nawiązują m.in. do stolicy: WARAWianka, WOLA BOX, WARSAW, CENTRALNY.
Na miejscu możemy skorzystać z dużego wyboru przystawek, na przykład posmakujemy tatara z pstrąga lub łososia, kalmarów w tempurze, albo zajrzymy do kociołka krewetek. Wybór deserów też jest ciekawy; ananas w tempurze, banan w tempurze lub tamago, śliwka po japońsku, sernik matcha… Niestety nie próbowałem deserów, lecz jest to do nadrobienia przy kolejnej wizycie.
Mnie tym razem zainteresowała zupa Tom Yum na bazie mleka kokosowego z krewetkami, pieczarkami i kolendrą. Było smacznie, lecz bardzo pikantnie. Dla mnie nawet za bardzo. Ale nie na tyle, aby zatracić smak owej pikanterii. Mam na myśli kokosową nutę Tom Yum, która mnie zaciekawiła. A sushi? Jak zwykle było bardzo pyszne. Zjedliśmy spory zestaw na miejscu i zamówiliśmy dwa mniejsze na późną kolację.
Strona Pracowni Sushi > https://psushi.pl
Oldboy65