Igrzyska Śmierci rozpoczęte!

Igrzyska Śmierci rozpoczęte!

21 listopada, 2022 Off By oldboy

Pan Henio przeglądał filmiki na YT. Były to streszczenia piłkarskich zmagań z tegorocznych Mistrzostw Świata. Nie instalował żadnej apki do oglądania spotkań na żywo, czy czegoś podobnego. Chociaż w pracy znalazłby nieco czasu na zobaczenie interesującego go meczu. Ale odrobina luzu w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, to nie powód do totalnej bezkarności. Czym jego zdaniem byłoby porzucenie obowiązkowych zadań, a skupienie się na oglądaniu meczu. Dlatego to sobie darował. Skróty piłkarskich meczów, to najlepsza opcja dla ludzi pracujących na zmiany i nie spinających dupy z powodu nie obejrzenia jakiegoś spotkania na żywo. Pan Henio znał ludzi, którzy na czas takiej imprezy planowali urlopy, ale w końcu każdego co innego kręci.

Igrzyska Śmierci – pomyślał pan Henio – stadiony zbudowane kosztem tysięcy zabitych robotników i nikogo to nie rusza. Czyżbym ja też był taki zjebany? Bez empatii, sumienia i serca? W końcu oglądam skróty meczów wiedząc, że piłkarze biegają po ziemi splamionej ludzką krwią! Zawodnicy też o tym wiedzą, chyba że są debilami i nie potrafią czytać. Co możliwe, bo uderzanie głową w piłkę, podobno powoduje uszkodzenie mózgu. A przecież wielu z nich oprócz kopania piłki, wali w nią również głową.

A miliony. Ba! Setki milionów kibiców na świecie? Oni też  o tym wszystkim wiedzą! O krwi niepotrzebnie przelanej przy budowie obiektów. O wyzysku i cierpieniu budowniczych stadionów na piasku. Bo skoro wie o tym pan Henio mieszkający w zapyziałej polskiej mieścinie, to dlaczego inni ludzie by o tym nie wiedzieli?

Ale kilka tysięcy robotników zginęło nie dlatego, że budowanie wymaga ludzkiej krwi, a nawet poświęcenia życia. Tylko dlatego, że nikt tych robotników nie szanował. Nikt o nich nie dbał. Dlatego nie przestrzegano tak zwanych standardów europejskich, czy ogólnoświatowych. Z pewnością było to na rękę piłkarskiej mafii pragnącej zarobić mnóstwo kasy na imprezie. Stąd pomysł na Katar i mistrzostwa na pustyni. Arabowie dają kasę zarobioną na tym, co wydobyli spod piachu, to dlaczego nie zrobić im przyjemności, pozwalając na organizację imprezy? Przecież za to słono zapłacą!

A igrzyska muszą się odbyć! Helmut, John, Peter, Jose, Iwan, Akihiro, Francesco, Konstantios, Yusuf… i polski Janusz zasiądą przed telewizorami, co najmniej na dwa tygodnie! Bo kto qwa wypije miliony hektolitrów szajsowatego piwa w rodzaju Heinekena, Asahi, Millera czy polskiego Lecha bądź Żubra? Kto spałaszuje miliony ton paluszków, chrupek, orzeszków ziemnych, czy innego niezdrowego i tuczącego badziewia? W Meksyku oglądając mecze pewnie chrupią smażone koniki polne, w Japonii jedzą surową rybą, albo wysuszoną na słońcu, a w Afryce? Ciekawe co jedzą na przekąskę ludy Czarnego Lądu? Małpie móżdżki na zimno? No może nie móżdżki, ale suszone daktyle lub coś podobnego. Bo każdy ma swoje upodobania i ludzie zarabiający miliardy na piłkarskiej imprezie muszą to wykorzystać!

Ludzkością rządzi chciwość i obłuda! Taa! Pewnie jestem taki sam. Chciwy obłudnik. Ale przynajmniej nie okłamujący siebie. Nie udający porządnisia, może czasami rozmijający się z prawdą dla własnej wygody – zamyślił się pan Henio – Ciekawe ilu tych walczących o prawa mniejszości seksualnych na świecie, o prawa Czarnych, Zielonych i tym podobnych ludzi. Ilu z nich ogląda teraz mecze??? Na 99% prawie wszyscy z nich, o ile interesują się piłką, siedzą teraz przed telewizorami. Taka to ich walka o sprawiedliwość na świecie! Ciekawe ilu ludzi protestowało przeciwko Mistrzostwom Śmierci? Za ich bojkotem z powodu nieludzkiego traktowania robotników oraz nie przestrzegania praw człowieka w Katarze.

W telewizorze nic o takich protestach nie wspominali. Internet też o tym milczał. Co nie znaczy, że ktoś, gdzieś na świecie nie protestował. Nie palił szkaradnych kukieł przedstawiających obleśnych typów z kolejnej bezkarnej kliki o zasięgu ogólnoświatowym, w tym przypadku zajmującej się sportem, a nie Kościołem lub inną podejrzaną działalnością.

– My ludzie jesteśmy tak przewrotni, że w pale się to nie mieści. Bo gdyby na budowie zginął ktoś z naszych bliskich, dociekalibyśmy prawdy. Żądalibyśmy wyjaśnień. Śledztwa. Pociągnięcia do odpowiedzialności winnych. Ba! Pragnęlibyśmy co najmniej miliona euro odszkodowania! Na chusteczki do wylewania łez! Ale jak zginie ktoś inny, to machamy na to ręką. To nie nasz człowiek. Co nas to obchodzi! Nie będzie nam jakiś kolorowy człowieczyna imprezy psuł!!! Chciwość i obłuda oraz empatia na zawołanie. Taka na pokaz, albo pozorna, wykorzystywana do własnych potrzeb.

– Świat nie schodzi na psy – pomyślał pan Henio – nie powinno się obrażać tych zacnych zwierząt. Świat coraz bardziej schodzi na ludzi!

Oldboy65

Igrzyska Śmierci rozpoczęte! – Księga Codzienności cz. 52

Kibice będą siedzieć na stadionach, na których umierali robotnicy. „To lekcja” > https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kibice-siedza-na-stadionach-na-ktorych-umierali-robotnicy-to-lekcja/pq4rtqp

 W Katarze zmarło ponad 6,5 tys. robotników z Azji Płd. budujących stadiony na mundial > https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Katarze-zmarlo-ponad-6-5-tys-robotnikow-z-Azji-Pld-budujacych-stadiony-na-mundial-8062659.html