„We Will Rock You” – Teatr Roma!

„We Will Rock You” – Teatr Roma!

10 kwietnia, 2023 Off By oldboy
„Wszystkimi aspektami życia na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Nie można grać na instrumentach, muzyka jest zakazana. Kilkoro buntowników w tajemnicy kultywuje pamięć o przeszłości. Nie chcąc pogodzić się z taką ponurą egzystencją, podejmują walkę o wolność, miłość i muzykę.” (We Will Rock You – Teatr Roma)
Najwyraźniej wkręciłem się na maksa! Bo oglądanie zapisu konferencji prasowej dotyczącej musicalu na YT jest tego najlepszym dowodem. 
Ale Queen jest w moim życiu nieomal od zawsze i nie mogę się doczekać przedstawienia. Za kilka dni rusza musical We Will Rock You w Teatr Muzyczny ROMA a ja jako widz będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Cieszy mnie, że teatralna forma przekazu nadal istnieje i zanosi się na to, że długo będzie istnieć. Bezpośredni kontakt z aktorami widzianymi z odległości zaledwie kilku, kilkunastu metrów robi wrażenie. Każdy gest, mimika, dialog. Tutaj nie ma powtórek, dlatego zawsze jest odrobinkę inaczej niż w poprzednim przedstawieniu.
Nie będę się rozpisywał na temat moich oczekiwań, gdyż są one jak zwykle skromne – chciałbym obejrzeć ciekawe przedstawienie. A Roma innych spektakli nie robi. Z mojej strony nie będzie porównań warszawskich muzyków i wokalistów do legendarnej kapeli. Dlatego, że to nie ma najmniejszego sensu! Pragnę nacieszyć się polskimi aranżacjami utworów legendarnej kapeli Queen odrywając się na moment od rzeczywistości.

Musical WE WILL ROCK YOU po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Musical to znakomita okazja, aby usłyszeć piosenki QUEEN w nieznanym kontekście, odkryć nowe znaczenia i elektryzujące, porywające i pełne energii brzmienia m.in. takic hitów jak m.in. „I Want To Break Free”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”, „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy tytułowy numer „We Will Rock You”.

Warszawski Teatr Muzyczny ROMA przedstawi WE WILL ROCK YOU w autorskiej inscenizacji non-replica reżyserowanej przez Wojciecha Kępczyńskiego. Twórcą polskiego przekładu libretta i tekstów piosenek jest Michał Wojnarowski, a kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Jakub Lubowicz.

Oryginalne angielskie wykonanie musicalu znajdziecie w serwisie Spotify. Słuchałem, jest znakomite.

….
Więcej o musicalu znajdziecie tutaj: