Polowanie na Owsiaka

Polowanie na Owsiaka

14 stycznia, 2019 0 By oldboy

Od jakiegoś czasu trwa nagonka na pana Jerzego Owsiaka, która nasiliła się tuż przed kolejną edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Społecznej akcji, podczas której, dzięki Niemu, od lat większość rodaków jednoczy się, by swoimi większymi lub mniejszymi środkami, wspierać potrzeby kulejącej Służby Zdrowia i pomagać innym ludziom. Dzięki temu, za zebrane pieniądze i to niebagatelne, bo dziesiątki milionów, dużo niezbędnego sprzętu medycznego można zakupić. Dociera on do szpitali i wielu potrzebujących ludzi mogących z niego skorzystać. Cel szczytny, ponieważ pożyteczny i to na ogromną skalę!

Ja, jak zwykle dopatruję się czegoś więcej, również w tej akcji, gdyż lubię zagłębiać się w sprawy, którymi ludzie nie zaprzątają sobie głowy. Bo wielu ludzi patrzy zbyt powierzchownie. Jak spojrzą na nieznanego człowieka, oceniają po wyglądzie to, jaki on jest, zamiast bliżej go poznać. Jeśli ujrzą samochód, postępują podobnie – nie zastanawiając się nad tym, co pod jego maską się znajduje. To samo jest z akcjami takimi jak WOŚP. Ludzie widzą tylko pieniądze oraz sprzęt za nie zakupiony, ale nie widzą tego, że akcja robi coś znacznie, znacznie więcej – jednoczy nasz wiecznie skłócony Naród! Przynajmniej tak było do tej pory. Ludzi negatywnie nastawionych było niewielu i nie mieli śmiałości głośno się odzywać.

Niestety Pan Jerzy Owsiak, postanowił kopać się z przysłowiowym koniem, ze szkodą dla własnej działalności i zaczął publicznie głosić, swoje polityczne poglądy. Poszedł drogą, którą postanowili podążać niektórzy polscy celebryci. Pozornie nie ma w tym nic złego, bo żyjemy w demokratycznym kraju i bez względu na to, co usłyszycie w TVN, demokracja nadal u nas panuje. Ale głoszenie publicznie politycznych poglądów, wykorzystując do tego popularność uzyskaną dzięki działalności społecznej, jest nie na miejscu. Przynajmniej dla mnie. Aktor powinien skupić się na grze aktorskiej, sportowiec na uprawianej przez siebie dyscyplinie, a społecznik, zwłaszcza tak wielkiego formatu jak Jerzy Owsiak – na społecznej pracy. Dlatego do niechęci jaką z zawiści darzyli pana Owsiaka niektórzy rodacy, doszedł hejt na większą skalę.

Nie tylko Prezydent Rosji korzysta z usług internetowych trolli. Mogę się założyć, że korzystają z tego narzędzia propagandy, politycy wielu krajów, aby kreować rzeczywistość i w jakimś stopniu, z pewnością dzieje się tak również u nas. To prosty mechanizm. Jeśli przeczytacie wiele negatywnych opinii na temat danej osoby, wcześniej lub później zmienicie o niej zdanie. Jak zmienicie o niej zdanie, zaczniecie negatywnie patrzeć na to, co ta osoba robi! Nawet jeśli tworzy coś wartościowego, zaczniecie się negatywnie do tej osoby nastawiać. Uwierzcie mi, to działa! Dlatego w mediach pojawiły się negatywne opinie na temat Jerzego Owsiaka. Stąd moja uwaga do twórcy orkiestry, aby zajął się WOŚP-em i innym stworzonymi przez siebie akcjami, a jeśli chce kreować polityczną rzeczywistość naszego kraju, powinien przekazać akcję komuś innemu i ruszać na polityczne salony. Jest popularny, dużo ludzi się z nim zgadza i na pewno uzyska spore poparcie. Tak zrobił muzyk Paweł Kukiz i Piotr Liroy-Marzec, oraz wielu sportowców, m.in.: Szymon Ziółkowski (młociarz), Adam Karol (wioślarz), Małgorzata Niemczyk (siatkarka) itd.

Wspominam o tym, ponieważ wieloma ludźmi łatwo manipulować, gdyż skupieni są na własnych poglądach oraz przekonani o nieomylności swoich poglądów. Brak szerokiego postrzegania świata powoduje to, że nie dostrzegają tego, iż nie wszystko jest tak białe, jak na to wygląda, ani tak czarne, jak to widzimy. Dlatego wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś po tym, co napisałem, przypiął mi łatkę PIS-iora, zamiast to, co przeczytał przemyśleć i zgodzić się z tym, bądź nie, bez rzucania we mnie błotem.

Kończę tekst, po przeczytaniu przygnębiającej wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas udziału w charytatywnej imprezie WOŚP Czy jeden szaleniec, będzie miał wpływ na pogorszenie się relacji rodaków, stojących po przeciwnych stronach swoich poglądów politycznych? Obawiam się że tak i to przygnębia mnie jeszcze bardziej.

Strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy > https://www.wosp.org.pl

Oldboy65