Czy warto dociekać prawdy?

Czy warto dociekać prawdy?

27 lutego, 2019 0 By oldboy

Jest jedna wspólna rzecz łącząca mnie z Janem Karskim, to dociekanie prawdy. Natomiast gigantyczną różnicą która nas dzieli, jest to, że On tą prawdę głosił Światu, a ja mam ją tylko dla siebie.
Z pewnością tak postępował, gdyż był idealistą i wierzył w to, że mówiąc prawdę gdzie się tylko da – poruszy narody do wspólnego działania przeciwko złu, ale niestety nic nie wskórał, gdyż świat wówczas, tak samo jak dzisiaj, był zakłamany. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Tak jest od tysięcy lat i z pewnością tak pozostanie.

 Ja poddałem się już na początku. Dlatego to, co znajdę oraz to, do czego dojdę, mam jedynie dla siebie. Wynika to z tego, że jestem święcie przekonany o tym, iż większość ludzi woli być okłamywana lub woli o wielu sprawach nie wiedzieć, gdyż im tak wygodnie, więc nie ma sensu tracić cennego czasu na głoszenie jakichkolwiek wartości. To smutne, ale obserwując życie, wiem, że się nie mylę. Jan Karski był wielkim człowiekiem i dobrze, że tacy ludzie są, bo bez nich, życie byłoby zupełnie do niczego.

W stwierdzeniu mówiącym o dociekaniu prawdy, nie chodzi mi o odkrywanie wzniosłych celów, czy informowanie świata o barbarzyństwie dziejącym się u nas lub gdzie indziej na wielką skalę, co najmniej na miarę Holokaustu. Dociekanie prawdy powinno towarzyszyć nam na co dzień, nawet w pozornie trywialnych sprawach, których dzień w dzień mamy bez liku. Podam Wam kilka przykładów. Na przykład obecnie rządząca ekipa próbowała i nadal próbuje reformować Sądy. Przeciwnicy krzyczą, że tak nie można, że niezawisłość, niekompetencja oraz bylejakość powinna w Sądach nadal pozostać. Można się z tym zgodzić, albo i nie. Ale należy dociekać; jakie intencje tym reformom towarzyszą. Zawłaszczanie władzy? Czy uczciwa próba udoskonalenia działania tej instytucji? Innym przykładem może być kampania antyszczepionkowa. Banda oszołomów coraz śmielej głosi, że nie powinno być obowiązkowych szczepień. A dzięki szczepieniom na wiele chorób m.in. takim jak; ospa prawdziwa, choroba heinego medina, odra, różyczka wrodzona lub gruźlica, na dolegliwości powodujące większą zachorowalność na groźne choroby oraz śmiertelność wśród ludzi, przypadki takie zmalały niemal do zera. Teraz pojawili się ludzie, którzy zaczęli to kwestionować. Szczepić, czy nie szczepić? Tutaj też należy dochodzić prawdy dla siebie i własnych dzieci, bo z drugiej strony potężne firmy farmaceutyczne „wynajdują” różne choroby, a na nie szczepionki oraz leki i suplementy, które radzą stosować, bombardując nas dzień w dzień reklamami! Pij mleko będziesz wielki? Pić, czy nie pić? Kilka razy czytałem, że wapń z krowiego mleka jest przez nasz organizm słabo przyswajalny i nie ma sensu pić dużych ilości mleka. Jeść mięso, czy nie jeść? Są ludzie którzy nie jedzą, i dobrze się mają oraz nie chorują, są też tacy, którzy jedzą i również nie chorują. I bądź tu mądry człowieku.

Dociekanie prawdy. Uważam, że warto to robić, lecz nie koniecznie trzeba zagłębiać się w naukowe wywody oraz ślęczeć godzinami nad opracowaniami naukowymi i książkami napisanymi przez specjalistów. Czasami wiedza ogólna zaczerpnięta z kilku źródeł, wyciąganie odpowiednich wniosków i trzeźwe myślenie wystarczy.

Kolejny przykład. ONZ – cóż to za organizacja? …”Jako swe główne cele działania ONZ określa: utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, organizowanie wszechstronnej współpracy i popieranie rozwoju przyjaznych stosunków między państwami, wspieranie rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego i humanitarnego oraz harmonizowanie działań państw w tych zakresach, a także działanie na rzecz przestrzegania praw człowieka i podstawowych wolności”… (źródło: https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Organizacja-Narodow-Zjednoczonych;3951685.html)

Dociekanie prawdy. W rogu Afryki jest kraj zwany Somalilandem, ale nie uznawany przez ONZ Somaliland powstał z części Somalii – państwa, które od dziesięcioleci pogrążone jest w wojnie domowej. Kilku milionom ludzi udało się stworzyć organizm państwowy w którym chcą godnie żyć, tak jak my w Europie. Dlaczego świat odwraca się plecami od kilku milionów ludzi, którzy chcą żyć tak jak MY?

Dociekanie prawdy. W Erytrei, Korei Północnej i kilku innych miejscach na świecie, bezkarnie morduje się ludzi, a więzienia pękają w szwach od więźniów politycznych i cały świat udaje, że tego nie widzi. Ja lub Ty jako jednostki, możemy być za słabi, aby to zmienić, ale powinniśmy wiedzieć, że tak jest, chociażby po to, by nikt nie wciskał nam tego, że to co robią politycy na całym świecie – robią to dla nas. Oni robią to tylko i wyłącznie dla siebie. Nam rzucają ochłapy z pańskiego stołu, bo przecież ktoś musi na nich robić. Taka wiedza jest bolesna, ale uważam że warto dociekać, bo wówczas jesteśmy bardziej odporni na kłamstwa oraz obietnice populistów, gdyż ludźmi świadomymi trudniej manipulować. Takich ludzi jest bardzo ciężko napuścić na innych, w celu uzyskania własnych politycznych bądź materialnych korzyści. Żaden świadomy biały człowiek, nie napadnie na czarnego człowieka, pod wpływam kłamstw głoszonych przez polityków i różnych mącicieli. Żaden świadomy Niemiec nie napadnie na Polaka, a Polak nie skoczy do gardła Rosjaninowi. Żaden świadomy wyznawca religii chrześcijańskiej lub innej, nie będzie prześladował innowierców, bo ktoś powie, że tak trzeba!

Dociekanie prawdy. Kiedyś nie rozumiałem skąd wzięła się ukraińska niechęć do nas Polaków. Przyjeżdżają do nas – pracują, ponieważ na razie im się to opłaca, lecz niechęć to zupełnie co innego. Ale wystarczy przeczytać tylko jedną książkę, by poznać przyczyny owej niechęci. Niegruba książka „Wojny kozackie” Romualda Romańskiego wiele wyjaśni. Tam znajdziecie podłoże obecnych stosunków Polsko – Ukraińskich i pośrednich przyczyn Rzezi Wołyńskiej. To tylko kilka przykładów, jako dowód na to, że WARTO WIEDZIEĆ, nawet, gdy się jest zwykłym szarym obywatelem tego lub innego państwa, bo o nasze poparcie będą różni ludzie zabiegać, teraz lub w przyszłości. Zawsze! Po nasze pieniądze będą wyciągali ręce producenci leków na wymyślone przez siebie choroby. Nieuczciwi handlarze, bankierzy. Wynalazcy przeróżnych urządzeń, które okażą się dla nas nieprzydatne itd. itp. Dlatego warto dociekać! Naprawdę warto to robić!

Oldboy65