Miedziane ALE – pozytywne zaskoczenie.

Miedziane ALE – pozytywne zaskoczenie.

5 kwietnia, 2020 0 By oldboy

Z piwami warzonymi w Browarze Gwarek nigdy wcześniej się nie spotkałem, ponieważ browar z Lubina około rok temu wkroczył na piwny rynek, a ja jako miłośnik złotego trunku przypadkowo trafiłem na Miedziane Ale, gdy lustrowałem półki w wałbrzyskiej oazie Kraftów „Chłodnia – Sklep z Piwem” > https://www.facebook.com/chlodnia.piwo

Stara Strzecha – Miedziane Ale, dołączyło do rodziny piw górnej fermentacji typu Ale, lecz na jak długo nie wiadomo, gdyż warzone było w ramach specjalnej edycji z okazji górniczego święta  – Barbórka 2019

Miedziane Ale dołączyło do rodziny piw górnej fermentacji tego typu, do której należą m.in.: Altbier, American Wild Ale,  British Golden Ale, Kolsch, Mild Ale, Pale Ale, German Ale, Brown Ale, Irish Ale i jeszcze kilka innych. Jestem smakoszem piwa, a nie wybitnym znawcą tego napoju, dlatego mimo, że piłem piwa w tym stylu pochodzące z kilku browarów, nie pokusiłbym się o porównywanie Miedzianego Ale z innymi. Bo moja ocena może być tylko jedna i w zasadzie polegać na określeniu, czy piwo mi smakowało, czy nie, a Stara Strzecha zrobiła na mnie dobre wrażenie i było dokładnie tak jak widnieje na stronie browaru, gdzie w opisie piwa jest m.in. napisane – „ciężko powstrzymać się na jednym” i to jest prawda! Ja niestety musiałem skończyć na jednym browarze, ponieważ jedno jedyne Miedziane Ale kupiłem.

Stara Strzecha była dla mnie miłym zaskoczeniem, bo jeśli często ma się do czynienia z dobrym piwem, to wymagania rosną i naprawdę trzeba się postarać, żeby konesera kraftów czymś zaskoczyć. Miedziane Ale to łagodne piwo, słodowe, karmelowe z przyzwoitą goryczką, co w piwach cenię najbardziej. Zastosowano w nim słody jęczmienne – pale ale, monachijski II, karmelowy czerwony i czekoladowy oraz chmiele Cascade, Willamette, Marynka i powiem szczerze, że jedno „miedziane” piwo, to naprawdę za mało.

Nowy browar pochodzący z Lubina, będącego sercem polskiego zagłębia miedziowego zadebiutował 19 lipca 2019 w PiwArmia PUB w Lubinie. Dwuosobową ekipę browaru tworzy Kamila i Michał – małżeństwo, które śmiało wkroczyło na światowy rynek Kraftu.

Zerknijcie na stronę browaru > http://browargwarek.pl gdzie oprócz oferty browaru i innych informacji, znajdziecie również mapkę z zaznaczonymi miejscami w których można kupić piwo z lubińskiego browaru.

Oldboy65