Pucharu na zachętę nie było!

Pucharu na zachętę nie było!

28 czerwca, 2022 Off By oldboy
Jak przystało na dziwoląga, zamiast rozciągania, doładowywania się energią z Kosmosu, skupienia, koncentracji. Jak zwał tak zwał. Ja martwiłem się tym, że zapomniałem zabrać w podróż do Warszawy pasty do zębów i bez wyszczotkowania zębów będę czuł dyskomfort podczas wspinaczki na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki.
Zdaję sobie z tego sprawę, że mogę przez kogoś być niezrozumiany. Bo mycie zębów staje się zanikającą czynnością we współczesnym świecie. Ale jak przystało na ponad półwiecznego archetypa, nadal kultywuję tą pradawną, prymitywną czynność i nie oczekuję zrozumienia.
Dlatego zamiast rozgrzewki zasuwałem do najbliższej Żabki po pastę do zębów. Nie wiem, jaki wpływ na mój wynik miało umycie zębów, lecz przynajmniej nie musiałem rozmyślać o tym, że wali mi z pyska!
Pucharu na zachętę nie było, a medale czekały na nas na 30-tym piętrze. Ale warto było się tam wdrapać.
I tak w pełnym komforcie, z wypucowanymi zębiskami, ogolony Gillettem z tytanowymi ostrzami, wypachniony ulubionym Fahrenheitem, zaliczyłem szóstą edycję Biegu im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m. st. Warszawy. Na trasie było 30-ci pięter do pokonania, a wspinaczka na szczyt prowadziła po 793 stopniach.
Ostatecznie zająłem piąte miejsce w kategorii M50 i 125 w klasyfikacji generalnej. Ale wcześniej, prawie dwie godziny po moim starcie, przekonany byłem, że rywalizacja się skończyła i cieszyłem się z trzeciego miejsca. W końcu na liście wyników znajdowali się już wszyscy zapisani zawodnicy z mojej kategorii i mogłem przypuszczać, że jest po imprezie. Ale schody, to schody. Tutaj trzeba czekać do końca na oficjalne wyniki.
W tym roku na 30-te piętro Pałacu wbiegło 306 osób. Pokonanie trasy zajęło mi dokładnie – 00:06:00,52. Trasa biegu była ciekawa, gdyż schody schodom nierówne i tylko pozornie wszędzie są takie same, różniące się jedynie ich ilością. Ale wbiegałem  na szczyt wrocławskiego Sky Tower, największy budynek Katowic oraz Poznania i trasy tych biegów znacznie się różniły. Jeśli będzie to możliwe, wystartuję w warszawskiej imprezie ponownie. Bo mimo wszystko powinienem pobiec znacznie lepiej i niesmak pozostał. Dlatego chciałbym poprawić swój wynik. Pucharu na zachętę nie było, a później były tylko dla zwycięzców w kategorii open kobiet i mężczyzn. Ale klasyfikację wiekową przeprowadzono, a na tym zależy mi najbardziej, ponieważ rywalizowanie na trasie zawodów z zawodnikami młodszymi o 10, 20, 30 lat jakoś mnie nie przekonuje. Być może dlatego, że już na linii startu stoję na straconej pozycji…
Oldboy65